Vårt parti

 

Socialdemokraterna i Lerum
Pomonavägen 10, Box 69
443 22 LERUM
E-post: info@socialdemokraternailerum.se
Telefon: 0302-156 61

Fakturor: ekonomi@socialdemokraternailerum.se
BG: 387-1852
Org.nr: 863500-2820

Styrelsen i Lerums Arbetarekommun

Ordförande: Steve Norrman

Telefon: 0705-372 303

steve.norrman@lerum.se

Lena Stenmark Profilbild Vice ordförande: Lena Stenmark

lena.stenmark@lerum.se

 Facklig ledare: Paul Weis

paul.weis@ifmetall.se

Dörrknackning Kassör och valledare: Per Öhman

per.ohman@lerum.se

Sekreterare och sociala medier: Jon Haraldsson

jon.haraldsson@lerum.se

Medlemsansvarig: Viveca Nyström

viveca.nystrom@lerum.se

Internationell ledare: Ulrika Månsson

lum.ulrika@gmail.com

Valledare Sv Kyrkan: Gun-Britt Delsvik Svensson

gun-britt.delsviksvensson@lerum.se

Erika Norrman

erikanorrman@gmail.com

Patrik Wendeblad

patrik.wendeblad@gmail.com

Adjungerade
Fastighetsansvarig: Per-Anders Tornås

per-anders.tornas@lerum.se

Ordförande i S-kvinnorna i Lerum, Skallsjö Kvinnoklubb: Pia Jäderklint

pia.jaderklint@lerum.se

Studieorganisatör: Olle Adolfsson

olle.adolfsson@lerum.se

LO-facken: Michael Edvardsson

michael.edvardsson@sef.se

Oppositionsråd: Renée Bengtsson

Telefon: 0302-414 07, Mobil: 0727-420 980

renee.bengtsson@lerum.se

Övrig information om Socialdemokraternas representation i nämnder, etc hittar du på kommunens hemsida: http://lerum.se/Kommun-och-politik/Kommunens-organisation/

facebook Twitter Email
Bli medlem!